38.5 39.45
#tastyresty
Чорногорія

Столиця: Подгоріца

Дата незалежності: 13 марта 1852 роки як Князівство Чорногорія (від Османської імперії), 3 червня 2006 року (від Державного Союзу Сербії і Чорногорії)
Офіційна мова: чорногорська, сербський
Грошова одиниця: євро
 
Географія

Держава в Південно-Східній Європі, на заході Балканського півострова.
З південного заходу омивається Адріатичним морем, має сухопутні кордони з Хорватією на заході, Боснією і Герцеговиною - на північному заході, Сербією - на північному сході, частково визнаної Республікою Косово - на сході і Албанією на південному сході.
З 2017 року - член НАТО. Використовує євро, не входячи в Єврозону.

Клімат

У північній Чорногорії - помірно континентальний, на Адріатичному узбережжі - середземноморський. У приморській області літо зазвичай тривале, жарке (+23 - +25 ° C) і досить сухе, зима - коротка і прохолодна (+3 - +7 ° C). У гірських районах - помірно тепле літо (+19 - +25 ° C) і відносно холодна зима (від +5 до -10 ° C), опади випадають, в основному, у вигляді снігу, сніговий покрив утримується до 5 місяців в році.

Кількість опадів, в середньому по країні, - від 500 до 1500 мм на рік, в горах поблизу морського узбережжя місцями випадає понад 3000 мм.

 

Туризм в Чорногорії є однією з провідних галузей економіки і стрімко розвивається. Адріатичне узбережжя виносить 295 км, з яких 72 км припадає на пляжі.

Найбільш популярними містами серед туристів є:

Будва

Херцег-Нови

бар

Ульцинь

Котор

Підгірці

Старе місто Котора і національний парк Дурмітор занесені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.