39.8 43.1
#tastyresty

Мадагаскар

   

Офіційна назва: Республіка Мадагаскар;
Столиця: Антананаріву;
Площа: 587 040 км²;
Чисельність населення: 23200500 чол. (на липень 2014 р.);
Щільність населення: 39,5 чол./км²;
Найбільші міста: Антананаріву (1410300 чол.), Фіанаранцуа (230200 чол.), Махадзанга (183700 чол.);
Офіційна мова: малагасійська, французька;
Грошова одиниця: Малагасійський франк (MGF);
Телефонний код: 261;
Міжнародний літерний код: MDG;Час
овий пояс:
GMT +3.

Мадагаскар – дивовижний острів, схожий на маленький материк. Тут є згаслі вулкани та високі гори, долини та річки, тропічні ліси та напівпустелі.
На Мадагаскарі немає шикарних готелів: це місце для тих, хто шукає не розкішні номери, а нові враження та стовідсоткову екзотику.

Географічне положення
Від континенту Мадагаскар відокремлений Мозамбікською протокою (ширина якої близько п'ятисот кілометрів), а з трьох інших сторін оточений Індійським океаном. Практично все узбережжя - не надто широка низинна смуга, рясно порізана дрібними лагунами та бухтами.

Найближчии сусідами є такі самі острівні держави (але набагато менших розмірів): Маврикій та Коморські острови.
Центральна частина - нагір'я, обмежене з півдня хребтами Івакуані, а на півночі масивом Царатанана (саме тут знаходиться вулкан Марумукутру, найвища місцева вершина). Ця територія посічена руслами шістнадцяти річок – ты, що течуть на схід відрізняються особливою повноводністю та великою кількістю порогів. На південному заході розташована пустельна область.

Клімат
Острів Мадагаскар поділено на кілька кліматичних зон. На сході панують тропічні мусони, тому дощі тут йдуть практично цілий рік, за винятком початку осені. Термометр показує від +30 до +15 ° C (похолодання настає у серпні-вересні). Погода західного узбережжя залежить від сезону: з листопада по квітень трапляються зливи, решта часу — сонячно та помірно тепло. На півночі — спека і постійний вітер, в центральному плато набагато прохолодніше, в горах бувають заморозки. На півдні царює вічна посуха: опади рідкісні, денні температури коливаються від +24 до +30 °C.

Флора і фауна
З усіх африканських країн мало хто здатний здивувати такою кількістю унікальної фауни. Мадагаскар – єдине місце, де збереглися фосси. Тут можна зустріти карликових гіпопотамів, лемурів і віверр, стародавніх щетинистих їжаків, рідкісних кажанів, хамелеонів, геконів. У прибережних лагунах водяться манти та мурени.

Світ флори не менш різноманітний: на острові присутні справжні мангрові зарості та савани з величезними баобабами, тропічні ліси та чагарники — лише понад три з половиною сотні видів рослин.

Державний устрій
Мадагаскар – унітарна республіка, що об'єднує шість автономних провінцій. Виконавча влада — в руках президента і прем'єр-міністра, який всенародно обирається, якого призначає глава держави. Законодавча влада представлена парламентом, що складається із Сенату та Нацзборів. У дивовижній країні існує багатопартійна система. Столиця - Антананаріву.

Населення
Населення країни за останні десять років збільшилося на третину і становить сьогодні майже 24 мільйони людей — за рівнем народжуваності ця східноафриканська республіка займає двадцяте місце у світі. Етнічний склад — переважно малагасійці (нащадки австронезійських та африканських переселенців), які розмовляють своєю говіркою. Для ділового спілкування використовується французька. У релігійному плані острів Мадагаскар унікальний — половина місцевих жителів офіційно заявляє про свою прихильність до стародавньої віри, пов'язаної з поклонінням душам предків.

Економіка
Країна не відноситься до процвітаючих, але її економіка останніми роками стала активно нарощувати обороти (багато в чому завдяки багатим іноземним інвестиціям). Нещодавно на острові виявлено власні запаси нафти. Традиційно головну частину доходу забезпечує сільське господарство (торгівля кави та какао, цукровою тростиною, прянощами). На експорт також відправляються корисні копалини – нікель та вугілля. Високі перспективи розвитку туристичного бізнесу.

Історія
Вчені сперечаються про те, хто першим заселив цю територію: племена банту, що перепливли Мозамбікську протоку, чи давні австронезійці. Натомість відомо, що надалі аборигени успішно чинили опір спробам колонізації. У XVII столітті, коли решта Східної Африки була практично поділена між європейськими державами, острів Мадагаскар вітав лише піратів. Лише наприкінці XIX століття в результаті французької інтервенції стратегічно привабливий куточок біля узбережжя отримав постійного хазяїна. У роки Другої Світової війни за острів розгорілася запекла боротьба між британцями, японцями та німцями. Назад до Франції Мадагаскар відійшов у 1943 році, але активні політичні демарші та повстання місцевого населення змусили митрополію через п'ятнадцять років визнати незалежність країни.

Визначні пам'ятки
Мадагаскар дарує масу приголомшливих вражень шанувальникам екотуризму — тут вдасться зазирнути в жерло сплячого вулкана, скупатися в струменях водоспаду, влаштувати екстремальний рафтинг, спостерігати за китами та акулами. Долучитися до місцевих красот можна в парку Де Раномафана або в заповіднику Цингі-де-Бемараха, придбати унікальні ювелірні вироби — в Антсірабі, а зайнятися найкращим снорклінгом — на Нусі-Танікелі.