38.5 39.45
#tastyresty

Столиця: Лісабон

Политичний устрій: Парламентска республіка
Часовий пояс: Різниця у часі з Києвом - 
2 години 
Грошова одиниця: Є
вро 

Географія

Португалія знаходиться на крайньому південному заході Європи, а також включає архіпелаг Мадейра і Азорський архіпелаг в Атлантичному океані. Континентальна частина Португалії, що розташована в Європі, займає територію близько 89 тис. км2.

Азорський архіпелаг, розташований в Атлантичному океані на півдорозі між європейським і американським континентами, займає територію 2355 км2 і складається з дев'яти островів, що об'єднуються в три групи: східна - Сан-Мігел і Санта-Марія, центральна - Терсейра, Грасьоза, Сан-Жоржі , Піку і Файал, і західна - Флоріш та Корву. З континентальною Португалією Азорські острови пов'язує повітряне сполучення, час польоту триває близько двох годин.
Архіпелаг Мадейра розташований в Атлантичному океані на території 741 км2 приблизно півтори години польоту до Лісабона. Архіпелаг включає острови Мадейра і Порту-Санту, а також безлюдні острови Дезерташ і Селваженш, оголошені природоохоронними територіями.

Клімат

Клімат у Португалії відрізняється значною різноманітністю, він залежить від конкретного регіону, рельєфу, широти та близькості до моря, яка є причиною м'яких зим, характерних насамперед для Алгарве.

На Півночі і в Центральній Португалії, особливо в прикордонних районах з Іспанією, зими – холодніші, хоча середні температури помірніші в порівнянні з рештою Європи. Літо, як правило, спекотне і сухе, особливо у внутрішніх регіонах, але на узбережжі прохолоди з океану пом'якшує літня спека.

Клімат Азорських о-в, завдяки своїй географічній широті, а також впливу Гольфстріму, що проходить тут, переважає м'який протягом цілого року.

В силу цих факторів температура морської води в архіпелагу залишається теплою і взимку, і влітку, сприяючи зайняттю водними видами спорту. Відрізняються субтропічним морським кліматом. Середня температура взимку 18-19 ° C, влітку 24-25 ° C. З червня по вересень переважає суха і малохмарна погода. Температура води протягом року коливається від +17 до +23 ° C. Погода може бути нестійкою.

В силу географічного положення та гірського рельєфу на Мадейрі панує виключно м'який субтропічний клімат, при цьому середні температури повітря становлять 24 ° C влітку та 19 ° C взимку. Температура морської води завдяки водам Гольфстріму залишається теплою протягом цілого року, змінюючись в межах від 18 ° C взимку до 22 ° C влітку.

Таможені правила

з 11 червня 2017 року громадяни України можуть відвідувати країни Європейського Союзу без віз. Безвізовий режим дозволяє короткострокове перебування в державах-членах ЄС та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Для безвізових поїздок до Шенгенської зони потрібно оформити закордонний біометричний паспорт.

Громадяни країн, які не є членами ЄС, можуть звільнятися від сплати ПДВ та акцизів на товари, що провозяться у своєму багажі, у разі, якщо вони призначені для особистого користування та не перевищують таких кількісних обмежень:

Тютюнові вироби: сигарети - 200 штук або сигарили (сигари вагою не більше 3 грамів кожна) - 100 штук або сигари - 50 штук або курильний тютюн - 250 грам

Алкогольні напої: міцні спиртні напої із вмістом алкоголю понад 22% - всього 1 літр або міцні спиртні напої та аперитиви, що мають у своїй основі вино, спирт, тафію, саке чи інші подібні напої із вмістом алкоголю не більше 22%; шампанські та ігристі вина, кріплені вина – всього 2 літри та столові вина – всього 2 літри.

Парфумерні вироби: 50 грам парфумів та 250 мл одеколону.

Інші товари: пасажири можуть провозити без сплати мит товари на суму не більше 175 євро, а пасажири віком до 15 років – товари на суму до 90 євро.


Валюта

Грошова одиниця є Євро (EURO). В обороті банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Найзручніше обмінювати гроші в аеропорту Лісабона (вигідний курс, нижчий за комісійний збір), у банках та готелях курс нижчий, а збір вищий (у банках комісія становить 0,5 %).

Курси валют у різних банках можуть істотно відрізнятися друг від друга. Деякі банки не беруть комісійні з угод на суму менше ніж 30 євро.

Банки работают в будние дни с 08.30 до 15.00 часов, некоторые отделения банков в Лиссабоне и туристических районах закрываются в 18.00 часов, а в крупных торговых центрах курортного региона Алгарве работают ежедневно с 09.00 до 21.00 часов.

Транспорт
Більшість міжміських перевезень здійснюється автобусами та поїздами. Поїзди далекого прямування (наприклад, за напрямком Лісабон – Порто) в основному сидячі і складаються з вагонів «комфортного» та «туристичного» (тобто 1-го та 2-го) класів. У приміських та місцевих поїздах усі вагони одного класу.

Квитки краще резервувати заздалегідь принаймні за день до відправлення, особливо при поїздці на узбережжя та інші курортні райони.

Метро є важливим доповненням до мережі громадського транспорту в Лісабоні та Порту та працює з 6 години ранку до 1 години ночі. Квиток у метро на одну подорож коштує 1,40 євро. У касах компанії «Carris» та метро за 50 євроцентів можна придбати картку «Setecolinas», яку за 6,00 євро можна зарядити на необмежену кількість поїздок протягом дня на одному або на всіх видах міського транспорту (автобус, трамвай, витяг та метро) .

Магазини

За традицією магазини працюють по робочих днях з 9:00 або 10:00 до 19:00. Деякі з них закриваються на обід з 13:00 до 15:00.

По суботах, у період із січня до листопада, більшість магазинів закриваються о 13:00, але в центральній частині міст завжди є магазини, що працюють і в другій половині дня.

У грудні, коли люди прямують за покупками до Різдвяних свят, магазини працюють до вечора в суботу, а іноді навіть у неділю.

Численні торгові центри у містах та за їх межами зазвичай працюють без вихідних днів з 10:00 до 24:00.

Тут розміщуються магазини основних світових брендів у той час, як магазини, що торгують традиційними португальськими товарами, розташовуються на вулицях міст, насамперед у старовинних кварталах.