39.8 43.1
#tastyresty

УЗБЕКИСТАН: Перехрестя древнього Шовкового шляху

Скачать

УЗБЕКИСТАН: Перехрестя древнього Шовкового шляху 

8-денний тур: Таншкент-Хіва-Бухара-Самарканд


Вартість туру:  от 
$ 898

 

Програма туру:

1 День. Ташкент

Прибуття у Ташкент, зустріч з трансферменом, трансфер у готель. Відпочинок. Ніч у готелі.

 

2 День. Ташкент-Ургенч-Хіва (перелет 1-40)

Ранній виїзд з готелю, сніданок у ланч-боксах. Трансфер у аеропорт, переліт в Ургенч. По прибуттю, зустріч з трансферменом і трансфер до Хіва (приблизно 35 хв).

Існує легенда про заснування цього міста. Все завдяки колодязю Хейвак, вода з якого мала незвичайний смак, і він був викопаний ще Симом - сином біблейського Ноя. Також за легендою, будівництво Хорезма почав Сим. Коли він проїздив Хорезм, то заснув. У ті часи на тому місці була пустеля. Уві сні він побачив місто охоплене пожежею. Прокинувшись, він почав будівництво, і перший фундамент заклав саме він. Під час будівництва він і викопав колодязь, і втамовуючи спрагу, сказав «Хей вак! Хей вак!», що означает «як добре». Саме після цього місто назвали Хіва.

У місті Хіва, який має статус міста-музею, відвідаємо наступні туристичні об’єкти:

Фортеця Ічан-Кала (музей просто неба) входить до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розташовано у старій частині міста, кріпосні стіни і навколишня місцевість перетворена на Державний істрочний музей. На його території у 26 га були збережені екзотичні зображення східного міста, тут розташовані понад 60 історичних будівель. Ще одна з легенд розповідає, що при будівництві цитаделі Ичан-Кала використвувалася глина з тих же місць, де її брав пророк Мухаммед, коли будував Медину. Озеро, яке там з’явилося пізніше, вважається святим. 

Медресе Мухаммада Рахімхана (1876) – яскравий зразок сільськогосподарської культури тієї епохи, яка займає свою нішу в історії Хорезму. Названий на честь Мухаммеда Рахім-хана, який був одним з найосвіченіших представників династії Кунграт, що коли-небудь правив у Хіві з 1770 року.

Медресе Мухаммада Амінхана (1851-1854) - це найбільше медресе не тільки в Хіві, але і в Середній Азії. Двоповерхова будівля займає площу від 72 до 60 метрів і має 125 худжр (келій), призначених для 260 студентів.

Мечеть Джума (кінець XVIII ст.) - оригінальна споруда без порталів та куполів, без галерей та дворів. Це 55 × 46 м. Внутрішній простір являє собою єдиний зал, плоска стеля якого підтримується 215 дерев'яними стовпами.

Кальта-Мінор (1855) - він став справжнім символом міста. Фундамент мінарету - 15 метрів, діаметр фундаменту - 14,5 метра, а висота - 29 метрів. Але ця масивна вежа має лише третю частину проектної висоти. Його унікальна прикраса вражає уяву: мінарет повністю покритий глазурованою плиткою та майолікою.

Таш-Ховлівський палац (XIX ст.) - літня резиденція хівських ханів. Оригінальний синтез архітектури та монументального декоративного мистецтва у творчості хорезмських майстрів яскраво представлений цим палацом.

Мавзолей Пахлавана Махмуда (1701) - якщо сині куполи як символ східної архітектури часто можна зустріти в Самарканді та Бухарі, то в Хіві є лише один блакитний купол. Він прикрашає могилу Махмуда Пехлавана, відомого поета і воїна XIV століття. У мавзолеї Пехлавана Махмуда люди моляться і п'ють святу воду.

Іслам-Ходжа-мінарет (XX століття) - це найвищий мінарет в Узбекистані. Висота мінарету 6 метрів, діаметр фундаменту 9,5 біля основи.

Насолоджуйтесь захоплюючими панорамними видами на Стару Хиву в Кунья-Арк (1686).

Ночівля в готелі.

 

3 День. Хіва-Бухара

Сніданок у готелі, після якого відправляємося до Бухари, через Килил-Кумську пустелю. 

Шоппінг на фоні пустельних пейзажів і річки Аму-Дарья. Прибуття в Бухару. Заселення у готель.  Вільний час для відпочинку. Ніч у готелі.

4 День. Бухара

Після сніданку у готелі, відправляємося на екскурсію старим містом Бухара. Під час якої відвідаємо:

Мінарет Кальян (1127) - міський символ Бухари. Мінарет був призначений для закликання мусульман на молитву п’ять разів на день. Він все ще панує над горизонтом Бухари, вражаючи всіх, хто бачить його своєю чудовою та бездоганною формою

Мечеть Калян (XV століття) - Планування мечеті Джума (названа мечеть Калян) традиційне: прямокутний внутрішній дворик із високим і великим приміщенням максури на західній стороні.

Мірі-Арабська медресе (XVI століття) - одна з найкращих пам'яток архітектурної школи Бухари. Архітектура та декор Мірі-Арабу відрізняються найвищою культурою та смаком.

Мечеть Магокі-Атторі (XII століття) - ісламська мечеть, що датується зорастріанством. Це приклад міської мечеті в житловому кварталі.

Медресе Улугбек (1417) - найдавніша з трьох медресе, побудована Улугбеком

Медресе Абдулазізхана (1651-1652) - розкішно оздоблена будівля типова за композицією, з двором на чотири айвани, але з незвичайним, у вигляді віяла груп худж за боковими айванами, та купольні будівлі по центральній осі.

Торгові куполи: Торговий купол Токі-Саррафон (був центром обміну валют у Центральній Азії), Торговий купол Тельпак Фурушон (спочатку це було місце для продажу книг, пізніше національних головних уборів), Торговий купол Тімі Абдуллахана (де продавались килими та тканини), Токі-Заргарон Торговий Купол (продавали ювелірні вироби).

Ансамбль Лябі Хауз (XVI-XVII ст.) - історичне джерело водопостачання в Бухарі. Він утворений трьома великими монументальними будівлями: Медресе Кукельдаш (1568-1569) на півночі, ханака (1619-1620) та Нодір Діван-бегі на заході та на сході.

Медресе "Чор-Мінор" (1807) - "Чотири мінарети" - елементи декору веж, як вважають, відображають релігійно-філософське розуміння чотирьох світових релігій

В другій половині дня, продовжимо огляд  визначних памятоку Бухарі та околиці:

Легендарна фортеця Ковчег (IV ст. До н. Е.) - символ державної влади. Це була резиденція бухарських ханів.

Мечеть Боло-Хауз (1712) - це єдина збережена пам'ятка на площі Регістан. Комплекс складається з водосховища, п'ятничної мечеті та мінарету. Найдавніша частина комплексу - ставок (Хауз), який називають Боло-Хауз ("Дитяче водосховище").

Мавзолей Ісмаїла Самані (IX століття) - він був зведений як сімейний склеп відразу після смерті батька Ісмаїла Самані. Мавзолей сповнений пишністю та відчуттям переходу з цього світу у світ, який триває вічно.

Мавзолей Чашма-Аюб (XII-XVI століття) - “Джерело святого Іова”. Легенда свідчить, що біблійний пророк Йов, відвідавши цю землю, вирішив допомогти людям, які страждали від нестачі води в пустелі. Він вдарив палицею об землю, і на тому місці зявилося джерело кришталево чистої води.

Виїздимо за місто для відвідання околиць Бухари, і наступних памяток

Сіторай Мохі-Хоса (середина XIX століття) - літня резиденція останнього еміра Бухари. Бухарські архітектори, які пройшли навчання в Росії, зуміли поєднати у своєму створенні східний та західний стилі.

Мавзолей Бахутдіна Накшбанді (1544) - одна з найважливіших мусульманських святинь. Мавзолей святого Бакхуддіна Накшбанді вважається середньоазіатською Меккою. Віруючі з різних мусульманських країн приїжджають сюди, щоб просити про здійснення бажань і зцілення.


5 День. Бухара-Самарканд

Сніданок у готелі. Виселення з готелю о 10-30.  Переїзд до Самарканду (280 км).

Під час зупинки відвідаємо майстерню гончарної справи в Гійдувані.

Караван-сарай Рабат Малік (XI століття) - літня резиденція Караханідів. Немає аналогічних пам’яток, які могли б дати нам приклад повсякденного життя караханідських правителів на території Середньої Азії.

По обіді вже будемо у Самарканді – з перекладу означає сад душі. Заселення у готель та відпочинок.

Ночівля в готелі.


6 День. Самарканд-Ташкент

Після сніданку, зустріч з гідом в лоббі готелю. Цей день присвячується древньому Самарканду:

Мавзолей Гура Еміра (XV століття) - автентична святиня Тамерлана. Цей величний комплекс складався з ханаки, медресе Мухаммеда Султана - онука Аміра Тимура, а згодом і гробниць самого Аміра Тимура та його нащадків. Гур Емір був прототипом відомих зразків архітектури Великого Могола: мавзолею Хумаюн в Делі та Тадж-Махал в Агрі, побудованих нащадками Тимура, що правили північною Індією.

Площа Регістан (XV-XVII століття) - протягом століть вона була центром Самарканда. Слово Регістан означає "піщане місце". Ансамбль складається з трьох медресе: Медресе Улугбека (15 століття), Медресе Шер - Дор (17 століття) та Медресе Тілла-Карі (покрите золотом) (17 століття).

Мечеть Бібі-Ханум (1399-1404) - Величні блакитні куполи мечеті Бібі-Ханім - це незвичне видовище. Перехоплює подих, навіть, від розуміння масштабів будівництва цього пам'ятника, вражаючи своїми розмірами та красою. У давнину купол цієї мечеті порівнювали з куполом неба, а арку порталу - з Чумацьким Шляхом.

• Siyob Bazaar - це найбільший торговий центр Самарканда. В основному тут продають продукти харчування: національний хліб, фрукти, овочі, солодощі та багато іншого..

• Некрополь Шахі-Зінда (XIV-XV століття) - складається з рядів витончених могил, що виблискують блакитними кольорами. Шахі Зінда складається з одинадцяти мавзолеїв, які були побудовані один за одним у XIV - XV століттях. Шахі Зінда - це місце поховання королівських осіб та дворян. Але головним мавзолеєм, з якого починається некрополь, здається, є уявна могила двоюрідного брата пророка Мухаммеда Кусама Ібн Аббаса. Комплекс називали «Шахі Зінда», що по-перськи означає «Живий цар».

Обсерваторія Улугбека (1428-1429) - астрономічне диво середньовічного Узбекистану. Обсерваторія була унікальною для свого часу спорудою. Основою обсерваторії був гігантський гоніометр вертикального кола), радіус кола дорівнював 40212 метрів, а довжина дуги - 63 метри

Мавзолей святого Даниїла - навряд чи є де-небудь у світі місце, де б мусульмани, християни та євреї приходили молитися. Але це Могила старозавітного пророка Даниїла, також відомого як Даніїл, або Доніяр.

Потім переїзжаємо в селище Конігіл, де навчимося традиційного способу виготовлення самаркандського паперу з шовковиці.

О 17:00 трансфер до залізничного вокзалу Самарканда. Швидкісний поїзд “Афросіоб” відправляється до Ташкента о 18:00. Прибуття до Ташкента. Трансфер до готелю. Ночівля в готелі.

 

7 День. Ташкент

О 9-00 зустріч з гідом на рецепції. Оглядова екскурсія по старовинній частині міста Ташкент

Комплекс Хаст-Імом (XVI-XXI століття), де зберігся всесвітньо відомий Коран (VII століття) халіфа Усмана - Османської імперії. У Хаст-Імом відвідаємо медресе Барак-Хана, мечеть Тілла Шейх, мавзолей святого Абу Бакра Каффала Шаші та Ісламський інститут імама аль-Бухарі.

Столітній східний базар Чор-Су Базар.

Ташкентський метрополітен (1977 р.) - це єдине діюче метро в Центральній Азії

Площа Аміра Темура - оточена будівлями готелю “Узбекистан”, Юридичного університету (колишня жіноча гімназія), музею Аміра Тимура, з відомими ташкентськими курантами та Палацом Форумів - однією з найбільш грандіозних архітектурних споруд Ташкента.

Музей Аміра Темура (2006) - зібрав понад три тисячі експонатів, які розповідають про давню історію краю. Серед них є картини, історичні документи, що стосуються життя та діяльності Аміра Тимура, унікальні рукописи, зброя, старий одяг, посуд та різні монети.

Майдан Незалежності - розташований у центрі міста Ташкент. Це улюблене місце відпочинку жителів Ташкента. Значно сприяв той факт, що на площі розташовані найкрасивіші фонтани міста

Ночівля в готелі.

 

8 День. Ташкент. Виліт

Вільний час до трансфера в міжнародний аеропорт. Виліт.

В стоимость тура включено: В стоимость тура не включено:
  • Проживання 7 ночей у готелях згідно програми;
  • Квиток на внутрішній авіапереліт;
  • Вхідні квитки до вищезазначених пам’ятників відповідно до програми (крім фото / відео).
  • Професійний російськомовний гід-ескорт від прибуття до виїзду;
  • Комфортний транспорт відповідно до програми;
  • Оформлення необхідних документів для в'їзду;
  • Харчування: все сніданок;
  • Туристичний збір в Узбекистані
  • Міжнародний авіапереліт;
  • Консульский збір (при необхідності оформлення візи);
  • Мед.страховка;
  • Обіди, Вечері.
  • Додаткові особисті послуги
Данные о погоде будут добавлены в ближайшее время
Шведюк Ірина 
Email: tours@cntr.com.ua
Skype: irina-tour1
Тел.: +38 067 442 0840
ФИО:*
E-mail:*
Фотография 1:
Фотография 2:
Отзыв:
Введите символы: