27.4 31.69
#tastyresty

УЗБЕКИСТАН: гарантований екскурсійний тур "Східна Казка"

Скачать

УЗБЕКИСТАН: гарантований екскурсійний тур "Східна Казка" 

9-денний тур: Хіва-Бухара-Самарканд-
Таншкент


Акційна вартість туру 
 $1256  (при бронюванні до 30/06/2021)

Вартість туру:  $ 1314

 

Програма туру:


Узбекистан - це серце Центральної Азії і історичний центр регіону, найбільш густонаселена країна серед п'яти «СТАН». Знамениті міста центрального Узбекистану - Самарканд, Бухара і Хіва є візитною карткою країни, але крім них є безліч інших місць, гідних відвідування. На заході лине за горизонт Аральське море, кладовище кораблів в Муйнаке і знаменитий «Лувр степів» - Музей імені Савицького. На сході - міста ремісників, гончарів і шовкопрядів - Ферганська Долина. На півдні - колиска буддійських монастирів і центр археології - Термез. Тут кожен знайде для себе щось до душі, від зустрічі з ремісниками до гастрономічних відкриттів, від найдавнішої історії до сучасного мистецтва, від безтурботності нічного неба над пустелею Кизилкум до подорожі на швидкісних поїздах між містами. Дозвольте собі розчинитися в гостинності та яскравості сходу. 

______________________________________________________________________________________

 

День 1 (16/09/2021) Виліт з Києва

 

Починаємо подорож з Києва. Зустріч в аеропорту, і знайомство з групою учасників, і керівником групи від туроператора CENTER. Виліт рейсом Турецьких авіаліній о 21-30.

______________________________________________________________________________________

 

День 2  (17/09/2021)  Історичне місто Хіва

 

Вранішнє прибуття. Зустріч гідом, трансфер в готель.

Невеликий відпочинок після перельоту в готелі, і в другій половині дня присвятимо час місту Хіва.

 

Хіва - це справжній місто-музей під відкритим небом. Місто займало вигідне становище на караванних шляхах в Хорезмі і був одним з ключових міст в регіоні. У XVII ст. Хіва стала столицею Хівінського ханства. Місто розташовується навколо фортеці і підрозділяється на: арк (цитадель), Шахрістан (місто), рабад (передмістя). Середньовічний вигляд Хіви складається завдяки пам'ятникам XVII - XIX ст., Які збереглися практично недоторканними до цього дня. У списку цінностей загальнолюдського значення Хіва займає особливе місце, як велике вогнище світової цивілізації і один з важливих центрів на Великому шовковому шляху. У 1997 році Хіва відсвяткувала своє 2500-річчя.

 

В цей день, після відпочинку в готелі, відвідаємо історичну частину Хіви - Ічан-Калу (в перекладі «Внутрішній місто»). Ічан калу - найбільший музей-заповідник під відкритим небом в Середній Азії.

 

Всередині неї зосереджені всі основні архітектурні пам'ятники: Ата-Дарваза, Куня-Арк, Медресе Мухаммад Рахім-хана, Медресе Мухаммед Амінхана, Кальта Мінор, Палац хівинського хана Аллакуліхана - Таш-Хаулі, де знаходився гарем з 40 наложниць, Караван сарай і Тім Аллакуліхана , Ворота Пахлаван Махмуд, Мавзолей Сеїд Аллаудіна, мінарет і медресе Іслам-ходжа, Мечеть і мінарет Джамі.

 

Так само зможете відвідати майстерню різьбярів по дереву і побачити, як печуть хорезмскі коржі.

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі.

______________________________________________________________________________________

 

День 3  (18/09/2021)  Хіва - Топрак Кала – Аяз Кала – Бухара  

 

Сніданок у готелі.

 

Після сніданку, трансфер в Бухару (560 км), з зупинкою для відвідування стародавніх хорезмских фортець Аяз Кала і Топрак Кала.

 

Річка Амудар'я, сезонні паводки якої приносили на поля хліборобів воду і родючий мул, не тільки дарувала життя і багатство, але приносила смерть і хаос. Непокірне русло Амудар'ї нерідко змінюється і в наші дні, в минулому було відомо катастрофічними повенями. Тому стародавні хорезмійці зводили свої міста не на березі річки, а на пустельних височинах, захищаючи неприступними стінами палаци правителів, військові казарми, храми поклоніння вогню і сонця, і квартали ремісників.

 

У 1938 році відомий радянський археолог С.П.Толстов при проведенні розвідувальних робіт в п'ятдесяти кілометрах від правого берега Амудар'ї виявив руїни стародавнього міста площею понад 17 гектарів (500 на 350 метрів), оточені кріпосними стінами висотою до 20 метрів і завтовшки до 12 метрів. Так була відкрита Топрак-Кала або Земляний місто, що вважається столицею династії, яка правила Хорезмом в II-III століттях нашої ери.

 

Справжнім чудом світу можна назвати городище Аяз-Кала або Фортеця на вітрі, розташовану в 20 кілометрах на північний схід від Топрак-Кали, між рухомими пісками Кизилкума і відрогами священних гір Султан Увайс. Широке городище на плоскій піднесеності, що виникло, можливо, ще в IV столітті до нашої ери, через п'ять століть, за часів Кушанской імперії, було укріплено дивним замком на вершині крутого пагорба висотою 60 метрів, подолати підйом на який пішого людині важко навіть без нічого. Стіни Аяз-Кали звернені до чотирьох сторонах світу, а єдиний вхід, попереджання хитромудрим лабіринтом, влаштований з півдня, щоб панівний в цих краях південний вітер сам видуває з міста пил і сміття.

 

Шлях в Бухару пролягає через пустелю Кизилкум, у вас буде можливість зробити кілька фотостопов і побачити верблюдів, яких розводять місцеві фермери.

 

По прибуттю в Бухару заселення в готель і невеликий відпочинок.

 

Почнемо знайомство з Бухарою з вечірньої прогулянки по жвавій площі Лябі Хауз.

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі

.______________________________________________________________________________________

 

День 4 (19/09/2021)  Бухара  

 

Сніданок у готелі.

 

Бухара - одне з найдавніших міст Середньої Азії. Місто займало вигідне географічне положення на перехресті караванних шляхів, що ведуть до Афганістану, Персії, Індії, Росії. Багатий торгове місто, столиця держави Саманідів і узбецьких династій, Бухара стала тим місцем, де споруджувалися справжні шедеври мусульманської архітектури - численні мавзолеї, мечеті, медресе і т.п. Сьогодні в Бухарі налічується понад 150 пам'яток архітектури, які дозволяють простежити розвиток мистецтва і ремесел в Середній Азії.

 

Після сніданку екскурсія по Бухарі:

Сьогодні відвідаємо ансамбль Лябі Хауз, що складається з прекрасних медресе Кукельдаш, медресе Нодір Девон-беги та ханака Надіра Диван-беги, оточуючих штучна водойма - хаус, що є центром міського життя стародавньої Бухари.

 

Потім, відвідування мечеті МАГОК-Атторі (12-16 ст.).

 

Далі торговий купольний пасаж Токи Сарафонов (купол міняв), Токи Заргарон (купол ювелірів), Токи Тільпак Фурушон (купол шапочніков і кушнірів) - де Ви знову зможете зануритися в атмосферу стародавнього східного базару з його шовками, килимами та вишуканими сюзане в національному стилі.

 

Потім, відвідаємо мечеть Магокі-Атторі (12-16 ст.).

 

Далі торговий купольний пасаж Токи Сарафонов (купол міняв), Токи Заргарон (купол ювелірів), Токи Тільпак Фурушон (купол шапочніков і кушнірів) - де Ви знову зможете зануритися в атмосферу стародавнього східного базару з його шовками, килимами та вишуканими сюзане в національному стилі.

 

Зупинка на чашечку чаю з шафраном в чайному будинку «Silk Road Tea & Spices». Даний чайний будинок знаходиться у власності сім'ї онука бухарського продавця спецій, тому основним моментом тут є саме спеції. Відвідувачам пропонується спробувати кілька видів чаю з різними спеціями під східні солодощі, а також запропонують каву з кардамоном, приготований в турці.

 

Далі, Вас чекає перлина Бухари і її релігійне «серце» - архітектурний ансамбль Пій-Калон (П'єдестал Великого). Ансамбль складається з мінарету Калян, мечеті Калян і діючої медресе (релігійної школи) Мірі-Араб.

 

Минарет Калян был построен в правление Караханидского хана — Арсланхана. Это самое высокое сооружение в старой Бухаре (46,5 метра). Минарет представляет собой массивный круглый столб, сложенный из жженого кирпича. Он имеет 12 декоративных поясов, на каждом из которых неповторимый узор. Минарет сохранил 3 пояса, на которых имеются надписи: дата строительства —1127 год, имя жертвователя — правителя Бухары Арсланхана и имя строителя — усто Бако, могила которого находится в близлежащем квартале. Минарет служил местом призыва всех мусульман на праздничную или пятничную молитву в мечеть, которая стоит у подножия минарета.

 

После Вы посетите Цитадель Арк, смотровую башню и действующую мечеть Боло Хаус (начало 20-го века).

 

Приблизний вік міської цитаделі Арк близько двох тисяч років. Вона була зведена на штучному пагорбі площею 4,2 га і висотою від 16 до 20 м. Фортеця була резиденцією всіх правителів Бухари. Усі будівлі цитаделі відносяться до XVI - XX ст., До часу правління узбецьких династій.

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі. 

______________________________________________________________________________________

 

День 5 (20/09/2021)  Бухара – Гіждуван – Самарканд   

 

Сніданок у готелі.

 

У цей день ми будемо не тільки спостерігачами, але і активними учасниками процесу в місцевих майстерень кераміки, вишивки - зможемо своїми руками створити сувеніри на згадку про подорож!

 

Після сніданку, відвідування заміської резиденції останнього Еміра Бухари - палац Ситора-і Мохі Хоса.  

 

Ситора-і-Мохі-Хоса, один з кращих заміських палаців бухарских емірів, був побудований в XIX в. батьком останнього еміра Бухари Ахмад-ханом. Резиденція розташована в парку загальною площею в 6,7 га.

 

Далі трансфер в Самарканд (280 км), з зупинкою в Гіждуване.

 

По прибуттю в Гиждуван відвідування будинку-майстерні потомственого гончара Нарзуллаева Абдулло.

 

Тут Вам запропонують подивитися процес виготовлення гиждуванськой кераміки, від замісу глини за допомогою колеса і ослика до декорацій і випалу готових виробів. Для жіночої половини групи буде цікаво дізнатися, як вишиваються знамениті бухарські сюзане.

 

У будинку майстерні для групи будуть запропоновані майстер класи з ліплення і декорації керамічних виробів *, і майстер клас з вишивки сюзане і тюбетейок. У дворі будинку гостям запропонують не тільки чай зі східними солодощами, а й ситний національний обід, який приготують на ваших очах, і поділяться національними кулінарними секретами.

 

Керамічні роботи після майстер класу залишаються у майстри для випалу, і далі будуть доставлені туристам по маршруту їх слідування.

 

По прибуттю в Самарканд заселення в готель, невеличкий перепочинок.

 

Далі, вечірнє відвідування мавзолею Аміра Темура - Гур Емір.

 

Мавзолей Гур-Емір або "гробниця Еміра" був одним з останніх споруд, зведених за наказом Тимура в Самарканді. Мавзолей призначався для улюбленого онука Тимура, пізніше сам Тимур був похований тут в 1405. Будівля чудово, особливо вражає величний блакитний купол мавзолею, як би оповитий джгутами. Мавзолей особливо чудовий при вечірньому підсвічуванні.

 

Після вечері трансфер до оглядового майданчику площі Регістан, тут Ви зможете насолодитися вечірньою підсвіткою ансамблю (тільки зовнішній огляд).

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі.

______________________________________________________________________________________

 

День 6  (21/09/2021)  Самарканд  

 

Сніданок у готелі.

 

Місто, ровесник стародавнього Риму, є воістину перлиною Узбекистану. Атмосфера Самарканда - це дивовижний світ східних казок, мотиви з яких вгадуються в кожному будинку, в самому чистому і глибокому небі, на великих, яскравих базарах, в обличчях перехожих людей. Самарканд - місто, який досить відвідати всього один раз, щоб повертатися в нього знову і знову, відкриваючи все нові фарби місцевого та автентичного колориту.

 

Після сніданку екскурсія по Самарканду почнеться з відвідування символу Самарканда - знаменитої площі Регістан.

 

У XIV - XV ст. Регістан був не тільки торговим і ремісничим, а й культурним центром міста. На цій площі в 1417 - 1420 рр. Улугбек звів своє медресе. У XVII ст. правитель Самарканда Ялангтуш Бахадур вирішив перебудувати площа: він звелів побудувати медресе Шер-Дор (1619-1636), а слідом за цим і медресе Тіллі-Карі (1646-1660). Таким чином сформувався ансамбль, до сих пір вражає своєю гармонійність, але в той же час дивує унікальністю кожного медресе.

 

Опція: відвідування арт-галереї «Happy Bird» (Щаслива птах).

 

Особлива атмосфера і домашній затишок чекають вас у невеликій самаркандської арт-галереї «Щаслива птах», що влаштувалася в будівлі Центру ремісників. Розкішні узбецькі килими ручної роботи, одяг в національному стилі, синьо-біла і коричнево-зелена строката кераміка, старовинні прикраси, картини, вишиті вигадливими візерунками сюзане, статуетки, графіка прикрашають арт-галерею, немов деталі розкішного, але в той же час домашнього, неформального інтер'єру, в якому вас зустрічає мистецтвознавець і директор «Щасливої ​​птиці» Олена Ладик.

 

Далі відвідування мечеті Бібі-ханим - головній міській мечеті минулого, найбільшу мечеть в Середній Азії. Будівництво мечеті було розпочато в 1399, після п'ятирічного індійського походу Тимура. Це було чудове, пишне спорудження.

 

Потім Ви підете на східний ринок Сіаб з широким вибором спецій, східних солодощів і фруктів.

 

Далі, відвідування етно села «Конігіль», де розташована однойменна паперова фабрика, що виробляє Самаркандську шовковий папір.

 

Тут, на каналах річки Сіаб, зусиллями місцевих жителів відновлений процес знаменитої на весь світ самаркандської шовкової папери, яка під час Шовкового шляху прирівнювалася за якістю до китайської. Весь процес виготовлення паперу є ручним, із застосуванням механічної обробки водяного млина. Працівники паперової фабрики проведуть захоплюючу екскурсію по всіх етапах виробництва паперу і продемонструють готові зразки своїх виробів. Крім паперової фабрики, тут так само представлені майстерні по інших напрямках.

 

* Для групи у дворі паперової фабрики буде надано обід або вечерю. Господарі фабрики пригостять відвідувачів своїми незрівнянними стравами - долма (тушковані овочі з м'ясом), манти і самаркандський плов. Так само на території фабрики можливе проведення легких кулінарних Местер класів з приготування мантів, самси і плову. Для цього є добре обладнана кухня для оброблення та національні печі на подвір'ї для випікання.

 

Потім, відвідування некрополя Шах-і-Зінда.

 

Один з найзнаменитіших архітектурних ансамблів Самарканда, Шах-і-Зінда являє практично всі течії в архітектурі Мавераннахра. Ансамбль складався в період з XI по XV в. Виникнення ансамблю пов'язано з культом "живого царя" - Кусама ібн Аббаса, двоюрідного брата пророка Мухаммеда.

 

Опціонально: Перед вечерею, відвідування дегустаційного залу винного заводу імені Ховренко. Тут гостям запропонують продегустувати весь асортимент їхньої продукції, від легких настоянок до міцних коньяків, що стане відмінним аперитивом перед майбутнім вечерею.

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі. 

______________________________________________________________________________________

 

День 7 (22/09/2021)  Самарканд – Ташкент  

 

Сніданок у готелі.

 

Після сніданку відвідування музею і городища Афросіаб.

 

Городище Афрасіаб є залишками стародавнього і середньовічного Самарканда. Афрасіаб - один з найбільших археологічних пам'яток. Площа городища 219 га. Товщина культурних нашарувань досягає декількох десятків метрів. Археологи виділили одинадцять послідовно перекривають один одного шарів, що відображають історичні зміни в зовнішності матеріальної культури за 1800 років життя Самарканда на Афрасиабе. У сучасному рельєфі городища легко розрізняються обпливли залишки калиткою цитаделі, древніх оборонних стін, каналів, по яких колись в місто надходила вода. Археологічні знахідки з городища Афрасіаб, включаючи мальовничі настінні розписи, зберігаються і експонуються в музеї історії заснування Самарканда, розташованому в східній частині городища.

 

Далі, відвідування обсерваторії Улугбека.

 

Ця обсерваторія займає особливе місце серед історичних пам'яток Самарканда. Вона була побудована Улугбек в 1428 - 1429 рр. на пагорбі Кухак. Обсерваторія призначалася для спостереження за Сонцем і зоряним небом. Археологічні розкопки виявили підземну частину будівлі з частиною гігантського секстанта. Улугбек були проведені розрахунки тривалості зоряного року. Розбіжності з сучасними даними складають менше однієї хвилини.

 

Потім, відвідування мавзолею Пророка Данила.

 

Пророк Даниїл відзначається трьома світовими релігіями. Він один з чотирьох великих ізраїльських пророків в іудаїзмі, пророк, Книга якого увійшла до Старого Завіту християнської Біблії і пророк ісламської традиції. Традиція називає два місця поховання Святого Данила - Вавилон і Сузи (в даний час, місто Шустер). Однак, легенда свідчить, що Тимур перевіз частину останків Данила, а саме його руку, в Самарканд.

 

Після обіду трансфер в Ташкент (320км).

 

Після прибуття в Ташкент трансфер в готель, відпочинок.

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч в готелі. 

______________________________________________________________________________________

 

 

День 8  (23/09/2021)  Ташкент  

 

Сніданок у готелі.

 

В епоху Аміра Тимура Ташкент був перетворений в могутню фортецю, яка повинна була протистояти набігам кочівників. Після смерті Тимура місто постійно заперечувався різними правителями держав Середньої Азії, поки не увійшов до складу першого узбецького держави (XVI ст.). Це стало періодом економічного і культурного розквіту міста: процвітали ремесла, бурхливо розвивався економічний обмін з іншими державами.

 

Екскурсія по Ташкенту почнеться з сітітура. Ви відвідаєте Майдан Незалежності і театральну площу при Державному Академічному Великому Театру імені Алішера Навої.

 

Потім, відвідування Державного музею історії Узбекистану.

 

Всього в фондах музею є понад 250 тис. Експонатів. У музейній експозиції представлені предмети, що дозволяють простежити історичний розвиток народів, що населяли Центральну Азію в минулому, починаючи від епохи кам'яного віку і часу появи перших державних утворень на території сучасного Узбекистану і до наших днів.

 

Серед експонатів музею слід зазначити прикрашений статуетками тварин великий бронзовий Сакський котел, що датується IV-V століттям до н. е., і скульптуру Будди I-го століття н. е., яка була знайдена археологами при розкопках в Термезі.

 

Безсумнівний інтерес представляють виставлені в музеї експонати, що відносяться до епохи Тимуридів, які дозволяють в повній мірі показати розквіт середньовічної цивілізації народів, що жили в цьому регіоні, їх досягнення в науці і поезії, в мистецтві книжкової мініатюри, в архітектурі і різних ремеслах.

 

Друга частина екскурсії по Ташкенту пройде в старій частині міста. Ви відвідаєте площу Хаст Імам (16 ст.) - релігійний центр Ташкента.

 

Тут зберігається найстаріший Коран халіфа Османа, створений третім халіфом Османом 19 років після смерті Пророка Мухаммада. На початку 15 ст. після військового походу до Туреччини Тимур (Тамерлан) перевіз Коран в Самарканд, де він і перебував до початку ХХ ст. Потім він був перевезений в Санкт-Петербург в Ермітаж. Пізніше Коран зберігався в Уфі, звідки в 1921 році на вимогу Духовного управління мусульман Узбекистану Коран був переданий в Ташкент за особистою вказівкою Леніна. На сьогоднішній день в світі існує чотири примірники Корану Османа (в Каїрі, Лондоні, Стамбулі, Ташкенті). Ташкентський Коран Османа є найбільш повним, що підтверджено сертифікатом ЮНЕСКО.

 

Після, відвідування східного базару Чор-су, де вам надається вільний час для шопінгу (вироби народної творчості, східні солодощі, сухофрукти, спеції, коржі і т.п.).

 

Обід і вечеря в місцевих ресторанах (національна кухня).

Ніч у готелі

______________________________________________________________________________________

 

День 9  (24/09/2021)  Ташкент – Стамбул – Київ  

 

Трансфер в аеропорт і виліт в Стамбул в 02-40. Прибуття в Київ в 08-45.


В стоимость тура включено: В стоимость тура не включено:
 • Авіаквиток;
 • Транспорт з кондиціонером;
 • Розміщення: Стандартний твін / дабл номер, включаючи ранній заїзд в день 2;
 • Харчування: сніданок + дві пляшки мінеральної води по 0.5л щодня;
 • Гід: Ліцензований гід-супроводжуючий з російською мовою;
 • Туристичний податок.
 • Вхідні квитки: на всі по програмі об'єкти і пам'ятники - 60 дол. на чол .;
 • Додаткове харчування:
 • - обід - 10 дол.чел
 • - вечеря - 12 дол.чел
 • - дегустація в Ховренко - 20,00 дол. чол
 • Інші витрати персонального призначення: пральня, телефон, платне ТБ, напої в готелях, послуги підношення багажу, алкоголь і т.д.
 • Чайові гіду та водієві (на розсуд групи).
Данные о погоде будут добавлены в ближайшее время
Шведюк Ирина 
Email: tours@cntr.com.ua
Skype: irina-tour1
Тел.: +38 067 442 0840
ФИО:*
E-mail:*
Фотография 1:
Фотография 2:
Отзыв:
Введите символы:
ФИО:*
E-mail:*
Телефон:*
Количество туристов:
Пожелания:
Введите символы: