38.5 39.45
#tastyresty
Виза в Черногорию СКАЧАТЬ ФАЙЛ
Одним з переваг подорожі в Чорногорію є те, що віза для в'їзду в країну не потрібна.
Громадяни України мають право на в'їзд і перебування в Чорногорії з метою туристичного візиту в груповому або індивідуальному порядку на підставі чинного закордонного паспорта без візи протягом 90 днів.

Актуальна інформація про коронавірус (COVID-19) для туристів в Чорногорії

З метою захисту здоров'я громадян та туристів, які перебувають в Чорногорії, уряд Чорногорії ухвалив ряд тимчасових заходів щодо запобігання ризику можливого поширення вірусу COVID-19.

Туристи, які в даний час знаходяться в Чорногорії, з усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, можуть бути проінформовані через веб-сайт Інституту суспільної охорони здоров'я Чорногорії https://www.ijzcg.me/  і Call центру 1616 (в будні дні з 08 до 20 годин, у вихідні з 22 до 16 годин).

В'їзд в Чорногорію

Громадяни Чорногорії та іноземці, за винятком осіб з наступних країн: Республіка Сербія, Республіка Косово, Республіка Хорватія, Боснія і Герцеговина, Республіка Албанія, Російська Федерація, Республіка Білорусь, Україна і Північна Македонія або постійно проживали в цих державах протягом не менше 15 днів до їх в'їзду в Чорногорію (яким НЕ потрібен PCR тест), можуть в'їхати в Чорногорію через всі перетину кордону з негативним результатом PCR тесту на новий коронавірус (SARS-CoV-2), яка не старше 72 годин, з позитивним результатом серологічного тесту - антитіла IgG і не старше 30 днів або з доказом того, що вони не менш ніж за сім днів до в'їзду в Чорногорію були вакциновані другий з встановленим номером дозою вакциною проти нового коронавируса, виданий уповноваженим установою охорони здоров'я, або з позитивним тестом ПЛР на новий коронавірус, виданими зареєстрованої лабораторією старше 14 днів з дати прибуття на прикордонний перехід і не старше 90 днів, що підтверджує, що власник вилікувався від інфекції COVID-19.

Обов'язок пройти тест НЕ поширюється на дітей віком до п'яти років.

Громадяни Чорногорії та іноземці з постійним або тимчасовим проживанням в Чорногорії, які не пройшли PCR тест на новий коронавірус (SARS-CoV-2), позитивний результат серологічного тесту - антитіла IgG або доказ того, що вони повністю вакциновані проти нового коронавируса, можуть в'їжджати в Чорногорію , з визначенням заходів карантину або самоізоляції терміном на 14 днів.

(ПРИМІТКА: При в'їзді, спостерігається стан країни, резидентом якої є людина, а не країна, громадянином якої він є, якщо це не та ж країна.

Наприклад: громадянин країни, не включеної в список, з належним місцем проживання в країні, включеній в список, розглядається як громадянин країни, зазначеної в списку, тому що він є резидентом країни, зазначеної в списку.

Особисті / загальні заходи

Обов'язково носіння масок в громадських приміщеннях повітрі і дотримання заходів фізичного відстані не менше двох метрів в приміщенні і на вулиці у всіх муніципалітетах Чорногорії.

 

Що дозволено / відкрито?

Продовольчі магазини (ринки, супермаркети, гіпермаркети) в період з 07:00 до 22:00

Об'єкти громадського харчування, за винятком готелів відкриті з 07:00 до 23:00 з можливістю посидіти за столиком до чотирьох гостей (в усіх муніципалітетах, крім де oб'екти громадського харчування, за винятком готелів відкриті з 07:00 до 23:00 на терасі / в саду ресторану, з можливістю посидіти за столиком до двох гостей).

Громадський міський транспорт

Тaксі

Всі порти заходу круїзних лайнерів і яхт

Внутрішній морський транспорт

Лижні курорти

Фітнес-центри та тренажерні зали

Дитячі ігрові кімнати (За винятком дитячих ігрових кімнат, які працюють незалежно або в торгових центрах)

Національні парки Чорногорії

Торгові центри, стенди / ларьки і т.д.

Салони краси та перукарні

 

Що заборонено / закрито?

Масові / громадські збори (Виняток: театри, кінотеатри, музеї, галереї, щодо Рекомендації для кінотеатрів і Рекомендації для культурних заходів)

Заборонені посиденьки в будинках

Присутність і затримання понад двадцять дорослих разом у відкритому громадському місці (тротуари, площі, вулиці, парки, набережні, пляжі і т.д.), за винятком осіб, які виконують свої звичайні робочі обов'язки, і членів однієї сім'ї

Дитячі ігрові кімнати (міра, яка забороняє використання дитячих ігрових кімнат, відноситься до ігрових кімнатах, які працюють незалежно або в торгових центрах

Нічні клуби / бари і дискотеки

Фітнес-центри та тренажерні зали

Торгові центри, стенд / ларьки і т. Д.

Оренда житлових приміщень (котеджів, квартир і т.д.) для більше двох осіб, крім членів спільного сімейного господарства.

 

Основні поради про те, як захистити себе та інших

Тримайте відстань 2 метри між людьми

Мийте руки регулярно

Носити маскуМитні правила
В аеропорту
В наслідок зміни митних правил, Управління мита Республіки Чорногорії ввело систему ЧЕРВОНОГО і ЗЕЛЕНОГО коридорів для пасажирів.
Ввезення і вивезення готівки
Пасажири можуть ввозити і вивозити з Чорногорії готівку в EUR або в іншій валюті, вартістю до 10000 EUR без заповнення митної декларації. Якщо ви везете готівкову валюту понад цієї суми, щоб уникнути штрафу, вам потрібно оформити ввезення валюти через ЧЕРВОНИЙ коридор. Процедура нескладна, ми Вам радимо не порушувати.
При в'їзді в Чорногорію пасажири можуть ввозити (не обкладаються митом)
Предмети, призначені для особистого користування під час поїздки (особистий багаж);
Тютюн / сигарети: 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюну;
Спиртне: 1 літр вина або 1 літр міцних алкогольних напоїв;
Парфум: 1 флакон духів до 50 грамів або 1 флакон одеколону до 0,25 літра;
Предмети, які вивозилися з Чорногорії тимчасово. Про це повинен свідчити відповідний документ (довідка про ідентичність товару).
 Посольство Чорногорії в Україні
Канцелярія: м Київ, вул. Волоська, 4
Телефон: (044) 425 60 60
 
Посольство України в Чорногорії
Адреса: Bulevar Oslobođenja 87
Телефон: (8 10 381 11) 39 78 987
Факс: (8 10 381 11) 39 78 998
E-mail: office@ukrembassy.org.yu
Режим роботи: 08:00 - 17:00 (пн-пт)