40.35 43.1
#tastyresty

Словаччина 

Столиця: Братислава

Дата незалежності: 1 січня 1993 року

Офіційна мова: словацька

Грошова одиниця: євро 

Географія
Словаччина — переважно гірська країна, яка не має виходу до моря в Центральній Європі. Територія Словаччини складає 49035 км2. Загальна протяжність кордону-1474 км. Межує з державою Австрія протягом 91 км, Чехія – 197 км, Угорщина – 676 км, Польща – 420 км, Україна – 90 км. Словаччина вступила до НАТО 29 березня 2004 року та до Європейського союзу 1 травня 2004 року.

Клімат 
Клімат Словаччини має виражений континентальний характер. Зима холодна та суха; літо тепле та вологе. Найбільша кількість опадів випадає у горах. Річні суми опадів перевищують 1000 мм у горах, але в рівнинах становлять менше 500 мм на рік. У Братиславі середня температура січня –1°C, липня +21°C. У горах зима холодніша, а літо прохолодніше.

Словацька їжа – це ціла філософія! Можливо, вона не така вишукана, як французька, але дуже здорова, проста і дуже смачна! У зв'язку з близькістю кордонів з Угорщиною, Австрією та завдяки балканським впливам вона різноманітна. Порадити можна всілякі супи (овочеві, сирні, часникові, грибні, м'ясні), "кнедлики" (національна страва - "пастуші галушки" з дивовижною словацькою бринзою), різноманітні страви з м'яса - і шницелі не гірші від віденських, і рагу, і гуляш. Любителі риби отримають гастрономічне "свято живота", скуштувавши страви з тутешньої форелі, найсвіжішої, виловленої зі швидких гірських потоків. У словаків чудові сири (вони до того ж чудово вміють запікати сир із шинкою в паніровці) та копченості. Все це добре запивати словацьким пивом! Воно менш відоме у світі, ніж чеське, але деякі сорти, особливо з бочки, нічим не поступаються знаменитим чеським чи німецьким. Наприклад, темна "Шаріш". А кондитерські вироби тут нічим не гірші за задунайські віденські.

Напевно, і в Словаччині можна знайти місце, де вдасться витратити кілька сотень доларів за обід. Але в нормальному ресторані, з крохмальними скатертинами, чудовою кухнею і уважним обслуговуванням обід вам важко обійдеться дорожче 20 євро з людини - і це з вином або пивом.

Магазини та покупки у Словаччині 
Більшість магазинів відкрито щодня, крім неділі, з 9.00 до 18.00 (великі універсами та торгові центри у четвер зазвичай працюють до 19.00-21.00). У суботу більшість магазинів відкрито з 8.00 до 12.00. У нічний час працюють великі супермаркети та спеціалізовані нічні магазини.

Однозначно можна сказати, що найкращі торгово-розважальні центри у Словаччині знаходяться у столиці – Братиславі. Торгові центри надають можливості не тільки для здійснення покупок, але в них можна відпочити, розважитися і зайнятися спортом. До найпопулярніших центрів відносяться: Polus City Centre, Aupark, Avion, Tatracentrum, торгові центри Danubiana та Soravia Shopping Palace.

Серед сувенірів, які ви можете привезти зі Словаччини, найбільшу популярність мають: ляльки, одягнені в національні костюми; кераміка; вироби з дерева (ложки, музичні інструменти "фуяри", фігурки, сокири "волошки"); вироби зі шкіри; вироби з тканин (скатертини з вишивкою, подушки, національні костюми). Дуже популярні вироби з кукурудзяних обгорток та дроту.

Любителі вина та добрих напоїв отримають задоволення при купівлі вин зі словацьких виноградарських районів. Найпопулярнішими вважаються вина з таких виноградарських районів: Токайський, Мало-Карпатський, Нітрянський, Топольчянський та Загорський. Одним з найпопулярніших сувенірів зі Словаччини вважається Татранський чай, який можна придбати у всіх супермаркетах і сувенірних крамницях Словаччини. TATRATEA - оригінальний чайний лікер, з високогірних засніжених хребтів словацьких Татр. Він поєднує близько 27 інгредієнтів, таких як чорний і білий чай, мелісу, звіробій, корицю, гвоздику, ягоди та ін. Продукт можна віднести до категорії національних брендів. Кому не захочеться спробувати міцний чай, настояний на ягодах та травах із долин Високих Татр? Плюс до того, логічний розвиток у лінійці на вибір: від 22% кокосової настойки до обмеженої серії супер міцної настойки 72%

Розваги
Братислава розташована напрочуд вдало з географічної точки зору. Австрія починається прямо на іншому березі Дунаю, Відень - за шістдесят кілометрів. Опинившись у Братиславі, ви запросто можете покататися до австрійської столиці, сходити до уславленої опери (якщо дістанете квитки) і повернутися назад. До Будапешта 200 кілометрів: захочеться танцювати чардаш чи поїсти справжнього салямі – теж не проблема. Та й Прага у повній досяжності. Загалом у Словаччині чудовий транспорт і найвищої європейської якості дороги навіть у далекій провінції (якщо в такій маленькій країні це поняття взагалі можливе).

Fun_in_slovakia_1Fun_in_slovakia_2

Татраландія Holiday Resort – це найбільший центр водних розваг із готельним комплексом у Словаччині.
Він знаходиться в регіоні Липтів – області, яка володіє безліччю пам'яток культури, унікальною народною архітектурою та фольклором, області, оточеної найвищими словацькими горами – Високими та Низькими Татрами, Велькою та Малою Фатрою, Хочськими горами.
Відкрийте для себе місце, повне пригод та розваг, частиною якого є Аквапарк Татраландія з його цілорічний морський рай Tropical Paradise, літній Фан-парк Татраландія та готельний комплекс Holiday Village Татраландія.
Це просто ідеальне місце літнього та зимового відпочинку для всіх вікових категорій. Протягом усього року, крім загоряння під пальмами, Ви можете кататися на водних гірках, плавати в басейнах, насолоджуватися дією таласотерапії, відпочивати в «Кельтському світі саун» та відновлювати свої сили завдяки масажам, ваннам та процедурам Велнес Парадайс. Ті, хто хоче насолодитися справжньою зимою, можуть просто сісти в скибус, який з комфортом доставить їх на найбільший гірськолижний курорт Словаччини – Ясна (Низькі Татри).
Розваги, релакс та пригоди 365 днів на рік в одному місці.

Fun_in_slovakia_3Fun_in_slovakia_4Fun_in_slovakia_5

Аквапарк Aquacity – водний світ у Високих Татрах. На території Aquacity до Ваших послуг:
- 13 відкритих та закритих термальних басейнів;
- 350 водних атракціонів (масажні струмені, вири, бісер, водний гриб);
- 3 відкриті басейни з термальною водою (28° - 38° C), джакузі та водні атракціони;
- критий басейн Blue Sapphire з хромотерапією та нічним 3D Лазерним шоу;
- критий басейн Blue Diamond з розкішним баром;
- дитячий басейн Острів скарбів -
Острів скарбів (басейн із солоною водою, розбитий корабель, гірки та атракціони, джакузі для дорослих);
- басейн (50m) та сауна.


Fun_in_slovakia_6Fun_in_slovakia_7

 

Визначні пам'ятки

 

Братислава – столиця Словацької Республіки. Неймовірна, прекрасна, улюблена, різноманітна, неповторна! Побачивши вперше Братиславу, ніяк не можеш позбутися почуття незвичайного змішання романтичної і прекрасної старовини середньовічного міста з киплячою енергією сучасного мегаполісу. Словаки не зовсім оригінальні, коли називають свою столицю «перлиною на Дунаї», адже саме те саме говорять про свої головні міста угорці та австрійці. Насправді це місто має свою неповторність і тільки йому властиву вишуканість. І подивитися саме на ці якості щороку до Братислави приїжджають понад 20 тисяч туристів з усього світу. А подивитися є на що. Сама Братислава є найбільшим містом і столицею Словаччини, яка розташувалася в чудовому за природною красою місці Карпатських передгір'їв. 

Унікальність розташування Братислави характеризується ще й тим, що вона є єдиною столицею європейської держави, яка розташована в безпосередній близькості від кордонів із сусідніми країнами. Справді, лише 16 кілометрів відокремлюють Братиславу від сусідньої Австрії. Ще однією з особливостей Братислави є той факт, що місто, яке має більш ніж тисячолітню історію, є наймолодшою столицею в Європі. Історичним серцем міста, найяскравішою і наймальовничішою його частиною, безперечно, є Братиславський Град, зведений за відомостями істориків ще в Х столітті. Братиславський замок був свідком та безпосереднім учасником практично всіх подій, що відбувалися у місті за всю його багатовікову історію. Він є досить масивною прямокутною будівлею, прикрашеною чотирма вежами, розміщеними по його кутах. Сам замок розташований на кам'янистому піднесенні на березі Дунаю, просто в серці сучасної Братислави. У хорошу погоду із замку відкривається чудовий вид на місто та його околиці. Усередині замкового двору розташовується легендарний колодязь, глибина якого досягає 80 метрів. Найбільшою спорудою комплексу вважається Коронна Башта, зведена ще в XIII столітті. Саме в ній сьогодні зберігаються скарби Корони. Сам архітектурний комплекс замку містить у собі багато елементів, властиві різним стилям, починаючи від готики і закінчуючи ренесансом.

Fun_landmarks_1Fun_landmarks_2Fun_landmarks_3

Ще однією визначною пам'яткою Братислави, на яку варто звернути увагу, є одна з найкрасивіших споруд міста, так званий Архієпископський палац. Цей архітектурний шедевр, зведений наприкінці XVIII століття у стилі класицизму, є дітищем відомого архітектора М.Хефеля, який створив його на замовлення архієпископа Естергомського Йозефа Баттіані як його тимчасову резиденцію (сам Естергом на той час перебував під п'ятою османських).

Fun_landmarks_4Fun_landmarks_5

Прекрасні зелені околиці міста, здаються спеціально створеними для здійснення піших та велосипедних прогулянок. Любителі водних подорожей можуть насолодитися видами старовинного міста з борту невеликих катерів, що безперервно курсують по Дунаю.
У вечірній час, після довгих походів історичними місцями Братислави, туристи можуть зняти втому в одному з численних розважальних закладів історичної частини міста, яку місцеві жителі називають Корзо. Тут безліч невеликих і затишних ресторанчиків, барів і пабів. У теплу пору року, починаючи з квітня і закінчуючи жовтнем, м'яке світло, що ллється з відкритих вуличних терас, зачаровує і манить до себе туристів
Численні клуби та розважальні центри регулярно влаштовують музичні вечори та концерти, на яких виступають модні братиславські гурти

Fun_landmarks_6Fun_landmarks_7Fun_landmarks_8
Fun_landmarks_9Fun_landmarks_10Fun_landmarks_11

Пам'ятники

Пам'ятник сантехніку Чуміл у Братиславі може сміливо претендувати на звання однієї з найоригінальніших пам'яток на планеті. Він розташовується в центрі Старого міста і є чоловіком-сантехнікою в касці, що наполовину виглядає з каналізаційного люка. Слово Чуміл перекладається як "роззява, спостерігач". Примітно, що пам'ятник не лише покликаний уславити трудівників сантехнічної майстерності. Насправді Чумил нагадує жителям Братислави про їхнє історичне минуле, коли в роки Другої Світової війни люди були змушені ховатися в каналізації.

Пам'ятник Гансу Крістіану Андерсену – знаменитому данському казкарю – знаходиться у центрі Братислави. Бронзова скульптура письменника, що схилив голову в тіні дерев, стоїть у парковій зоні в компанії із казковими героями. На праве плече виліз Оле Лукойе і щось шепоче йому на вухо, а біля ніг Андерсена сидить смішний вусатий Равлик з казки «Равлик і рожевий кущ».

Є в Братиславі пам'ятник джентльмену, присвячений не якомусь абстрактному джентльмену, а цілком реальному персонажу, який жив тут у минулому столітті. У середині ХХ століття в Братиславі проживав своєрідний чоловік, який носив прізвисько Схуоне Наці, що перекладається, як «Прекрасний Наці». Справжнє його ім'я – Ігнац Ламар. А своє прізвисько він отримав тому, що при прогулянці вулицею, бачачи привабливу дівчину, піднімав капелюх зі словами схуоне, що в перекладі означає прекрасно. Він був чемним і тихим, жив небагато, помер у віці 70 років. Його постать і зараз зустрінеш, гуляючи Старим містом. Його так і увічнили з піднятим капелюхом над головою. Легенда говорить, що якщо надіти його капелюх, то це принесе успіх. Тому туристи неодмінно фотографуються з цим джентльменом, навіть якщо їм і здається, що це увічнений міський божевільний. І це, до речі, дуже поширена думка, але головне, не це, а те, що ким би не була ця людина – чи то джентльменом, чи міським божевільним, він був дуже непересічною особистістю, якщо так запам'ятався жителям міста.

Якщо пізно ввечері ви прогулюватиметеся вуличками Братислави і раптово виявите, що з-за рогу ресторану за вами хтось стежить, не лякайтеся - це всього лише пам'ятник папараці. Темна фігура чоловіка з фотоапаратом у костюмі та капелюсі виглядає настільки натурально в цей час доби, що багато туристів, які опинилися в столиці Словаччини вперше, плутають пам'ятник із живою людиною. Як і багато інших «живих» пам'ятників Братислави, папараці приваблює масу туристів. Забавний образ докучливого фотографа та журналіста вигадав Федеріко Фелліні ще в 1960-х роках після виходу фільму «Солодке життя», де папараці був другом головного героя кінокартини. Цікаво, що сьогодні пам'ятник актуальний як ніколи

Fun_landmarks_12Fun_landmarks_13
Fun_landmarks_14Fun_landmarks_15Fun_landmarks_16

Собор святої Елізабет з гробницею Ференца Ракоці

В історії існування собору святої Єлизавети не обійшлося без трагічних моментів. У XI столітті, на тому місці, де собор стоїть зараз, було збудовано церкву Св. Михайла, виконану в романському стилі.У 40-х роках XII століття місто заселили німці, які змінили покровителя та церкву переосвітили храм на честь святої Елізабет. Але лише зміні назви вони зупинилися. Почала проводитися реконструкція, яка надала церкві нового готичного вигляду. Про її попередній зовнішній вигляд нагадували лише романські вежі.Це обличчя церкви було також зруйновано, але не людськими руками, а пожежею 1380 року. Збереглося лише кілька артефактів романського періоду: надгробні плити та бронзові статуї левів. За матеріалами, що збереглися в міському архіві, в XIX столітті була реконструйована найбільш постраждала частина вівтаря, ризниці, зубчасті карнизи, скульптури горгулій, фасади і вітражі. Однак ця реконструкція була настільки масштабною, що закінчилася лише 2009 року. Нині готичний собор святої Єлизавети – заворожуюча своєю красою будівля, що нагадує формою грецький хрест. Усередині можна побачити головний вівтар роботи XV століття, який є чудовою ілюстрацією готичного розпису. Також тут знаходиться гробниця Ференце ІІ Ракоці, лідера антигабсбурзького національно-визвольного руху.