40.35 43.1
#tastyresty
Танзанія – східноафриканська країна, що омивається Індійським океаном, славиться національними парками з незайманою природою. Найвідоміші з них: Серенгеті, Нгоронгоро, озеро Маньяра, озеро Ньяса, Тарангіре, Руаха, Кіліманджаро, та острів Мафія з морським заповідником, і це не всі національні парки, тільки найпопулярніші...
На території національного парку Кіліманджаро розташовано найвищу гору в Африці. А для пляжного відпочинку – Занзібар, з чудовими піщаними пляжами, соковитою зеленню та бірюзовими водами океану.
Столиця Танзанії не Дар-ес-Салам Додома (Dodoma), а Дар-ес-Салам (Dar Es Salaam), Мванза (Mwanza) - великі міста країни.
Візу можна отримати після прибуття, сплативши візовий збір 50 дол. із чол. карткою (щоб уникнути корупції).
Митні правила дозволяють безмитне ввезення 200 сигарет, 50 сигар або 250 г тютюну, 1 л спиртних напоїв, продуктів харчування та предметів домашнього вжитку (у межах особистих потреб).
Дозволено вивезення ювелірних виробів із золота та срібла, марок, монет, продуктів харчування — у межах особистих потреб. До коштовностей мають бути додані чеки з магазину. Заборонено ввезення стрілецької зброї (без спеціального дозволу), наркотиків та порнографії.
Ввезення та вивезення національної валюти заборонено, а всю іноземну треба декларувати. Також заборонено вивіз слонової кістки, роги носорога, шкур диких тварин, золота, алмазів та деяких спецій, наприклад, гвоздики — без документів, які б підтверджували законність їх придбання.
Транспорт.
Мережа внутрішніх авіаперевезень дозволяє дістатися практично до будь-якої точки країни. Є дві залізничні гілки, але туристи не користуються, т.к. запізнення поїздів годинника на 12 годину нікого не дивує.. З наземного транспорту є автобуси, наприклад, Scandinavian, вони комфортабельні, із зручностями кондиціонером, а місцеві переміщаються в набитих мікроавтобусах-матату, Між Дар-ес-Саламом та островами Пемба та Занзібар, а також на озерах Вікторія, Ньясса та Танганьїка існує поромне сполучення. Правда, пором може виявитися як швидкісним плавзасобом, так і іржавим коритом - можна дізнатися тільки за ціною. І нічні пороми, швидше за все – корито.
Клімат у Танзанії тропічний, спекотний і вологий узбережжя, сухий — на материковій частині країни. Температура протягом року коливається від +20 до +32 °C, але на узбережжі не опускається нижче +25 °C. Найтепліше у лютому та березні, найпрохолодніша (зрозуміло, відносна) — у липні та серпні.
Дощовий сезон (жовтень-листопад - сезон «коротких дощів», березень-травень - сезон «довгих дощів» - це найнесприятливіший період), у різних частинах країни відчуваються по-різному.
Сухий сезон триває 5-7 місяців.
Найкращий час для відвідування півночі країни — липень-жовтень та грудень-березень
Півдня - червень-жовтень, заходу - грудень-березень та травень-жовтень.
На островах Занзібар та Мафія найкраще відпочивати у липні-жовтні та грудні-березні.
Гроші та банки: Грошова одиниця країни — Танзанійський шилінг (TZS), зразковий курс (уточнюйте актуальну інформацію) 1 USD = 2318,27 TZS, 1 EUR = 2614,73 TZS
Чайові. Гірські провідники отримують у середньому 10 USD на день, кухарі та носії — по 5 USD. У готелі можна дати 1 USD носію або прислугу або залишити на ресепшн дещо більшу суму при від'їзді - персонал сам поділить чайові між собою.
Популярні сувеніри з Танзанії — вироби з чорного (ебенового) дерева, шкіри, малахіту, мильного каменю та бісеру, а також маски, фігурки, статуетки, батик, барабани, плетінки, кава. У країні видобувають унікальні танзанійські зелені турмаліни, сапфіри, гранати, рубіни, смарагди та алмази, а ще рідкісний мінерал танзаніт («блакитний алмаз»), що зустрічається тільки тут — у вулканічних відкладах гори Кіліманджаро.